ГЛИНА
       Глина супроводжує людство впродовж всього його існування. Велика Китайська стіна, перші Єгипетські піраміди, саманні будинки старої Англії збудовані з глини стоять по сей день. Наші пращурі також будували з глини стіни, печі, димарі з лози обмазані глиною, глиняні підлоги які вирізнялись своєю природною теплотою і створювали сприятливий мікроклімат в хаті, навіть двері робили з глини. Глину використовували практично у всіх відомих нам стародавніх цивілізаціях. Трипільська культура, проіснувала на наших землях три з половиною тисячі років, задовго до появи християнства і раніше за побудову відомих Єгипетських пірамід та Стоунхенджу в Британії.

В трипільській культурі також основним будівельним матеріалом була глина.

       Глина має дуже багато цілющих властивостей, до складу глини входять всі мікроелементи присутні в людському організмі. Глиною лікують багато різних болячок, що всі й не перелічиш.

У 1600 році англійський фізик Уїльям Гілберт виявив в ній особливий магнетизм. Без якого зерно не може прорости а людина нормально існувати. Учені виявили що глина має вібраційне поле, типу радіохвиль, довжина їх приблизно співпадає з довжиною хвиль кліток в людському організмі. І це саме вібраційне поле - дуже позитивно впливає на людину.

       Тому наші предки не боялися покласти її прямо на відкриту рану. І результат був прекрасний. Все, що запалилося, загноїлося, розпухло, розрізає, вколене, забите - все це поправить глина. Природна здатність глини забирати негативну енергію, накопичену за день, створюють відчуття легкості і весни на душі.

 

       Отже є сенс обернутися лицем до найдавнішого матеріалу.

 

       Глина з'явилася на землі багато тисяч років назад. Глина, осадова порода, це камінь, витертий часом і зовнішнім впливом до стану порошку. Остання стадія еволюції каменя. Камінь-пісок-глина. Втім, чи остання? І пісок може злежатися в камінь - золотистий і м'який пісковик, а глина стати цеглиною. Або людиною. У кого яка вдача.

Людина ліпила з глини богів для себе й іграшки для дітей. Фарбувала нею шкіру. Робила посуд. Обмазувала хати. Обпалювала цеглину для будинку. Замазувала глиною щілини в спорудах, тріщини в корі плодових дерев, рани собі і домашнім тваринам. З часом людина освоїла таку кількість матеріалів, що, здається, глина стала непотрібною.

Але ось що ми знайшли:

       Глиняна штукатурка регулює вологість в приміщенні.

Здатність глиняних штукатурок регулювати вологість в приміщеннях добре відома. Варто відзначити цікавий факт, що перші 10 мм шару глини роблять найбільший вплив на клімат в приміщенні, тоді як перші 1-3 мм товщини набагато швидше реагують на зміну вологості, ніж шари лежачі нижче. Звідси витікає, що в першу чергу важлива площа поверхні, покрита глиняною штукатуркою, а не товщина шару глиняної штукатурки.

       Глиняна штукатурка очищає повітря в приміщенні

Здатність глиняної штукатурки очищати повітря поки не має наукового пояснення. Досвід показує, що впродовж багатьох років, в приміщенні, обробленому навіть дуже тонким шаром глиняною штукатуркою шкідливі запахи і випаровування (кухонний зміг, тютюновий дим і тому подібне) значно слабшають.

       Глиняна штукатурка - функціональна обробка

Глиняна штукатурка володіє і іншими чудовими властивостями: консервація деревини, необмежений термін зберігання, теплоізоляція. Ці властивості, в значній мірі пояснюють той факт, що сьогодні, глина знов починає розглядатися як один з самих функціональних будівельних матеріалів.

       Глиняна штукатурка захищає від електро смогу 

Зовсім недавно інша властивість глиняної штукатурки прикувала до себе пильну увагу: здатність стін покритих глиняною штукатуркою послаблювати високочастотне випромінювання. Численні експерименти встановили, що шар глини, певної мінімальної товщини володіє значною екрануючою здатністю.

Глиняні штукатурки відрізняються підвищеною здатністю "тримати" вологу, що сприяє створенню якнайтоншого водного шару, який ще більш збільшує екрануючу здатність глиняної штукатурки.

 

       Винайшли все це недавно? Ні. Просто, коли від глини майже відмовилися, виявилось, що не так-то просто її замінити, особливо в будівництві.

У всьому світі попит на обробку стін глиняними штукатурками неухильно росте. Бажання мати здорове середовище в будинку, як і раніше, дуже значуще. Унікальні технічні характеристики, величезний декоративно-дизайнерський потенціал цього природного матеріалу дозволяють віднести глиняну штукатурку до списку салонних матеріалів.

 

 

З різних джерел

ecobum.io.uaСоздан 12 дек 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Пустотелые саманные стены (опалубка Вайсбурда) Семінар Сорочинського ____________________________________________________________________________________________________________________________________________ Я ТЕБЯ ЛЮБЛЮ! А ТЫ? Содружество Экологии Человека ЕКОМЇРЪ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ХатаБобрів - екологічне житло для кожного ! «Твереза Україна» http://www.privivok.net.ua Яндекс.Метрика