Трипільська культура в сучасному будівництві
       На території України вищого рівня розвитку в добу неоліту набула трипільська культура (V—III тисячоліття до н. е.).

       Трипільська культура цікава не лише своєю географією, а й тим, що в ній виражено розквіт, вершину первісного землеробського мистецтва, багатого космогонічним та міфологічним змістом. У пізніші часи із скарбниці культури, що розвинулась на ґрунті трипільської цивілізації, наші далекі предки успадкували навики ремісників, технологію будівельників, культуру землеробства.

Окремі елементи культури, а іноді й цілі її пласти були успадковані іншими народами, що проживали на території сучасної Україні. Вони були збережені, переосмислені й розвинуті в культурі цих народів.

      Дуже цікавим елементом трипільської культури є архітектура. Будували вони величезні по тих мірках мегаполіси. Будиночки були від напівзаглиблених до двоповерхових площею  70-150 квадратів, булі і храми по 500 квадратів. З матеріалу використовували глину, солому  і дерево. Існували там і невеликі хутори 10-15 будинків. Але те що нас ріднить так це будівництво мазанок. Стіни плелися з лози, гілок, потім закидалися товстим шаром глини з соломою. Дах міг бути двоскатним і чотирьох скатним, покритий соломою.

       Зустрічалися у трипільців і будівлі побудовані на глиняних фундаментах обпалених вогнищами, а потім на ньому зводився каркас будинку.

 

 Трипільське житло

 Двохповерхове трипільське житло

 Двохповерхове трипільське житло

Сутність трипільської культури в сучасних архітектурних проектах

 

 


 

 

На нашу думку фундаментом сучасної культури має стати така діяльність людини, яка буде спрямована не на підкорення природи а на гармонію з нею. При будівництві та експлуатації будинку людина своєю життєдіяльністю повинна сприяти відновленню екології і гармонізації життєвого простору що його оточує.

 Создан 12 дек 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Пустотелые саманные стены (опалубка Вайсбурда) Семінар Сорочинського ____________________________________________________________________________________________________________________________________________ Я ТЕБЯ ЛЮБЛЮ! А ТЫ? Содружество Экологии Человека ЕКОМЇРЪ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ХатаБобрів - екологічне житло для кожного ! «Твереза Україна» http://www.privivok.net.ua Яндекс.Метрика