Презентаційний матеріал громадської ініціативи "Біопозитивне будівництво сталого розвитку"

слайд-шоу
Громадська ініціатива "Біопозитивне будівництво сталого розвитку"
Випускників Житомирського Будівельного Коледжу

 

Скачати архів презентації 5.78 Мб

Уявіть собі літак, який йде в піке… Щоб йому вийти з піке необхідно мати відповідний мінімальний простір, відстань і час, тобто є межа, за якою вже зробити маневр буде неможливо. Ця межа і називається "точка невозврата".

 

Планета Земля вже перейшла цю межу.

 

Задовольняючи свої потреби наша цивілізація нажаль переступила межу за якою неминуча загибель. Людство вичерпало всі викопні ресурси на якій стоїть сучасна економіка. Вчені всього світу, говорять що людство є екологічним банкрутом.

 

 Лідируючу позицію тут займає зведення енерговитратного матеріалоємного житла. Ми продовжуємо будувати «найдорожче в світі тимчасове житло». Воно є «бомбою сповільненої дії» для міст, оскільки стає непридатним для мешкання через декілька годин після виходу з ладу будь-якій з систем життєзабезпечення (вода, світло, тепло, каналізація, електрика). Крім того, даний тип житла сприяє виникненню ряду екологічних, соціально-психологічних,  медичних та інших проблем. В сільській місцевості це менш виражено, але тенденція розвитку та сама що й в містах. Необхідною умовою сталого розвитку має стати збалансований розвиток на локальному рівні в галузі зведення житла, як міст так і сільських населених пунктів. Місто і село повинні сприяти сталому розвитку один одного.

 

Ми повинні збагнути що планета це живий організм і людина це лише частина цього організму а не "цар природи". В свою чергу цей організм являється атомом безмежного Космічного організму.

 І все що ми добуваємо з надр Землі необхідно для функціонування цього Живого організму.

Людство завдяки своїй егоїстичній безвідповідальній діяльності, стало раковою клітиною на тілі планети.

 

 А як відомо, ракова клітина розвиваючись з’їдає організм що приводить до власної загибелі, або здоровий організм викидає ракову клітину з свого тіла, що відбувалося неодноразово. 

 Наша цивілізація не перша і не остання на планеті Земля.

 

 

 

 

 

          І в першу чергу потребує звернути увагу на задоволення своїх потреб.   

 

          Суспільство має переглянути парадигму ієрархії потреб, яка буде відповідати епосі ІІІ тисячоліття.

 

 

Основою мають стати космічні і духовні потреби, потреба в розвитку людського Духу. Потреба в красоті, свободі, потреба в підтримці життя на планеті, потреба в розвитку, в творчості, потреба в активному соціальному, політичному та громадському житті своєї країни, в організації власної державності. Потреба в щасливій сім’ї, продовженні роду, потреба жити в екологічному здоровому середовищі.

 

 

 

 

Враховуючи особливості нашої країни: географічні, природні , кліматичні та  культурні, вважаємо перспективними, такі напрямками життєстверджуючого розвитку:

            Основою соціального середовища має стати щаслива сім’я, якій належить право задовольнити свою потребу в здоровому екологічному середовищі існування, тільки таке середовище здатне якісно задовольнити потреби першого рівня, це якісна екологічна їжа й  житло. Тільки  в таких умовах зможуть народжуватись творці, люди нової епохи, які зможуть побудувати гармонійні стосунки з Природою, навчаючись у Природи. Досягти цілісності з Всесвітом.

                 В економічному напрямку – впровадження таких технологій, які покращували б навколишнє середовище, збільшували біо- та ландшафтне різноманіття, впровадження екологічно чистих сільськогосподарських технологій, збереження та відтворення природної родючості ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення, є перспективними для аграрної країни якою є Україна.   

                 Сьогодні є багато позитивних прикладів впровадження екологічного землеробства, яке називають органічним, біологічним чи пермакультурним.

 В будівельній галузі, розробка та впровадження біопозитивних технологій в будівництві житла.

 Впровадження альтернативних джерел енергії, для житлового сектору та промислового

 

Перспективним напрямком економічного розвитку сільських територій, є розвиток сільського зеленого туризму, в рамках якого охорона природи стає економічно вигідною і прибутковою.

Сільського зелений туризм, зачіпає всі три сфери теорії "сталого розвитку".

 

Чому підіймаючи глобальні питання двадцять років ми говоримо, і нічого не робимо?

В тому що суспільство не перейшло до конкретних дій прийнято звинувачувати владу, міжнародні структури ООН чи МВФ наприклад, але ми повинні зрозуміти, що влада відображає народ який є "диким споживачем" а не творцем, тільки переглянувши, повторюся, ієрархію потреб, яка буде відповідати епосі ІІІ тисячоліття, ми будемо мати відповідну державу і владу творців.

 Тому основною проблемою є низька громадська активність щодо улаштування власного життєвого простору та власної державності, що в свою чергу зумовлена неправильною системою мислення. Кризою свідомості.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І нам необхідно зробити правильний вибір!

 

Хоча насправді вибору немає!

Звичайно перед лицем смерті, перед перспективою піти в небуття, ми вибираємо життя!

 

 

 

 

 

 

Дякуємо за підтримку і допомогу в підготовці слайд-шоу презентації

Вячеслава Михайловича МайбородуОбновлен 09 фев 2012. Создан 07 фев 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Пустотелые саманные стены (опалубка Вайсбурда) Семінар Сорочинського ____________________________________________________________________________________________________________________________________________ Я ТЕБЯ ЛЮБЛЮ! А ТЫ? Содружество Экологии Человека ЕКОМЇРЪ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ХатаБобрів - екологічне житло для кожного ! «Твереза Україна» http://www.privivok.net.ua Яндекс.Метрика