Пустотілий саман за технологією Вайсбурда

Возведение пустотелых саманных стенТехнологія дозволяє зводити будівлі будь-якої поверховості з місцевих матеріалів, за допомогою легкої переставної опалубки (вага 15кг).

 

На основі вивчення різних методів будівництва, як вітчизняного, так і зарубіжного, Вайсбурд Юрій Михайлович в 1998р. розробив енергозберігаючу технологію індустріального будівництва, що дозволяє виготовляти основні елементи будівель (фундаменти, стіни, перекриття) безпосередньо на місці будівництва.

Компактна переставна опалубка, конструкція якої захищена патентами Росії (№ 2129647) і України (№ 26250), дозволяє зводити монолітні стіни, що мають до 60% порожнин, бетонувати фундаменти і виготовляти елементи збірно-монолітних перекриттів. Пустоти можуть бути заповнені утеплювачем, а стіни за армовані.

За словами автора, завдяки каркасно-стільниковій монолітній конструкції стін, будівлі побудовані за даною технологією, можуть витримати японські землетруси, американські торнадо, тихоокеанські тайфуни та навіть якутські зими.

І тільки сьогодні на передодні 2012 року, це стає актуальним якщо зважати на всі ті прогнози що стосуються цієї славнозвісної межі. :-)) майже не жартую, як каже Мінін…

 

Конструкція опалубки

При зведенні стін може використовуватися опалубка різної конструкції. Вона може бути виготовлена для зведення стін певних фіксованих розмірів по товщині, або складніша по конструкції, яка дозволяє змінювати товщину стіни від 16 до 40 см. Є можливість варіювання як товщини стіни в цілому, так і зовнішнього і внутрішнього шарів залежно від навантажень і вимог енергозбереження. При цьому практично відсутні обмеження по поверховості будівель.

Опалубка складається з подовжніх щитів, відстань між якими можна міняти, пустото утворювачів і допоміжних елементів. Тривалий термін служби опалубки забезпечується виготовленням її із сталі з антикорозійним покриттям.

 

Матеріали для зведення стін

Технологія була орієнтована в першу чергу на жорсткий бетон, суміш піску з цементом з невеликою кількістю води.

Як додаткові компоненти рекомендувались різноманітні шлаки, керамзит, тирса та інші природні матеріали або відходи виробництва. Порожнини зовнішніх стін можна заповнити ефективним утеплювачем, що забезпечить необхідну теплозберігаючу здатність стін.

 

Складське приміщення з арболіту 

 

Сергієм Боженком було скомпоновано та випробувано близько 15 різних сумішей для зведення стін з різними природними органічними та геологічними наповнювачами та в’яжучими в тому числі і глина як основний компонент. Також було розроблено ряд технологій на поєднанні таких компонентів як перліт, вермикуліт, вапняно карбонатний пил, керамзиту, ефіру целюлози, білого цементу та готових сухих штукатурних сумішей типу "термосім". Деякі з композицій були захищені патентами України та пропонувалися під ТМ "ЕЛЛІС" (патенти України №41916 "ЕЛЛІС-ЕКОНОМ" та №41646 "ЕЛЛІС-ЕЛІТ").

Рекламний ролік фірми "Елліс"

 

 Сергій Боженко Демонструє зразки матеріалів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На виставці

 

На запитання чи запатентовано зведення саманних пустотілих стін, відповідає, що з саманом він не встиг, запатентували до нього. Каже що сертифікатом саманної технології є широка географія та глибока історія. Запатентували, каже ТРИПІЛЬЦІ, ось так  :-))  …

 

Порядок зведення стін

Розглянемо технологію та основні етапи зведення будинку з пустотілими саманними стінами на прикладі власного будинку Сергія Боженка м.Радомишль.

 

Спецобладнання

Опалубка ВайсбурдаЮ.М.                    Січкарня                                 Розчиномішалка

 

Ось така конструкція рештувань 

 

Фундамент

Фундамент стовпчато-стрічковий виконаний за допомогою бура ТИСЭ.

Цоколь змурований з граніту

 

 

 

 

Гідроізоляція

Для саманних стін дуже відповідальним етапом є якісне виконання гідроізоляції.

 

Стіни

Після установки опалубки на фундамент або нижній ряд стіни зазори між щитами опалубки і пустотоутворювачами заповнюються саманом з пошаровим трамбуванням. Після заповнення опалубки витягуються пустоутворювачі, а потім знімаються подовжні щити і встановлюються в нове проектне положення. Набір міцності стіни відбувається у вільному від опалубки стані.

 

ВІДЕОРОЛИК

 

  

Зведення стіни проводиться горизонтальними рядами заввишки по 15 см, при сонячній погоді можливо зведення за один день двох рядів, поверх заввишки 3 м можна звести за 15-30 днів.

 

Каркас  

 

Після зведення саманного поверху встановлюються просторові арматурні каркаси в порожнини стін (кроком 1,5-2м відповідно до розрахунків проекту) з подальшим заповненням їх бетоном. При цьому утворюються монолітні залізобетонні колони, здатні сприймати значні вертикальні і горизонтальні навантаження.

Залізобетонні колони каркасу звязуються між собою заармованим поясом який сприймає та розподіляє навантаження від перекриття та конструкції даху. Завдяки такій конструкції вирішується один з головних недоліків саманної конструкції це велика усадка стін.

 

Можливо виконання деревяного каркасу, але втрачається просторова жорсткість в порівнянні із залізобетонним каркасом. Ускладнення виникають у виконанні деревяних діагональних розкосів в пустотілих стінах. Але із цією задачею також можна впоратись.

 

Комунікації

Конструкція стіни дозволяє прокладати комунікації в середині пустот (водопровідні та каналізаційні трубопроводи, опалення). Вертикальні пустоти стін можна використовувати як канали повітряного опалення та вентиляційні канали.

 

 

 

 

  

 

 Ось і перша квітка. Стіни готові.

  Критичним є виконання гідроізоляції поверх саманних стін .

 

Конструкція даху

 

       

 

І знову квітка

Покрівля

 

 

Конструкція даху в формі правильної піраміди, запроектована в "золотих" пропорціях. Повторювати не рекомендую, небезпечно для здоровя :-)) психічного :-)) і не тільки, майже не жартую, але про це іншим разом. Далі буде…

 

 

 

Майстри саманної справи

Сергій Соколенко та Сергій Боженко

 

 

 

фотоальбом статті

 

Інтервю з Сергієм БоженкомОбновлен 05 июн 2012. Создан 18 апр 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Пустотелые саманные стены (опалубка Вайсбурда) Семінар Сорочинського ____________________________________________________________________________________________________________________________________________ Я ТЕБЯ ЛЮБЛЮ! А ТЫ? Содружество Экологии Человека ЕКОМЇРЪ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ХатаБобрів - екологічне житло для кожного ! «Твереза Україна» http://www.privivok.net.ua Яндекс.Метрика