«Автономна родова садиба» /// "Autonomous tribal Estate"

Проект на участь в конкурсі ділових та соціальних «зелених» проектів Green Awards Ukraine 2012«Автономна родова садиба» /// "Autonomous tribal Estate"

 

Company name: приватна особа

 

Project website:

Category: Green building (Зелене будівництво)

Company activity description:

Project description:

 

Ціль нашого проекту - наблизити людей до природніх біопозитивних матеріалів, що беруться з природи, в незмінному стані служать людині і після руйнування так само повертаються до первинного стану. Технологія передбачає: доступність, надзвичайно малу вартість, не шкодить середовищу, оздоровчий ефект, позитивну біоенергетичність такої будівлі і головне - високу універсальність і технологічність. Проведення семінарів, майстер-класів ,участь у фестивалях та виставках підтвердили зацікавленість великої кількості людей технологією створення здорового житла. Адже вони на власні очі можуть побачити саму технологію та будівельний матеріал. Поширення даної технології може вирішити питання житла на селі, приміських та міських забудовах. При мінімальних витратах на будівництво ця технологія є однією з найкращих, але не достатньо відома населенню. На сьогоднішній день ми проводимо у м. Радомишль експериментальний проект такого будинку, де буде використано екологічні альтернативні джерела енергії для повного забезпечення життєдіяльності мешканців цього будинку.

/// The purpose of our project - to bring people to the natural biopozytyvnyh materials taken from nature in unchanged serve man and after the destruction of just returning to the initial state. Technology includes: availability, extremely low cost, does not harm environment, health effect positive bioenerhetychnist this building and most importantly - high versatility and adaptability. Conducting seminars, workshops, participation in festivals and exhibitions confirmed their interest many people technology create a healthy home. After all, they own eyes can see the technology and building material. The spread of this technology can solve the problem of housing in rural, suburban and urban sprawl. With minimal cost to build this technology is one of the best, but not enough is known population. Today we spend in Radomyshl pilot project of the house where will be used ecological alternative energy sources to cover the whole life the inhabitants of the house.

 

Uploaded by Сергій Боженко.

 

Presentation:

Green Building Bozhenko.ppt

 

СЛАЙД1

Категорія «Найкращий проект зеленого будівництва»

 

ТЕХНОЛОГІЯ БУДІВНИЦТВА

«Автономна родова садиба»

 

Власник проекту:

Боженко Сергій Володимирович

 

Житомирська область м. Радомишль

Вул. Микська 34-а

тел. 067-447-13-54

 

СЛАЙД2

 

Ініціатори проекту

Боженко Сергій Володимирович

Сорочинський В’ячеслав Леонідович

Бондар Федір Миколайович

 

Адреса реалізації проекту:

Житомирська обл.,

м. Радомишль,

вул. Шевченка, буд. 31-а

 

Період організації проекту:

З серпня 2009 до сьогодні

 

Організації , що брали участь:

Громадське об`єднання екобудівельників Житомирської області;

Громадське об`єднання екопоселень «Урочище Тартак» та «Простір любові»

 

СЛАЙД3

 

Цілі та завдання проекту

 

-       Популяризація використання екологічних, природніх, легкодоступних матеріалів для створення здорового, живого житла;

 

-       Популяризація використання опалубки Вайзбурда Ю.М. у приватному та громадському будівництві;

 

-       Навчитися оптимізувати свій життєвий простір для розвитку своєї родини, сприяючи її здоров`ю,  добробуту,  комфорту та  відродженню традицій свого народу.

 

СЛАЙД4

 

Труднощі та їх вирішення

 

Труднощі в реалізації проекту:

-       Низька інформованість людей щодо здорового способу життя;

-       Неправдиве рекламно-інформаційне нав`язування з боку засобів масової інформації викликала недовіру населення  до природних будматеріалів, які є корисними, міцними і довговічними;

-       Побоювання населення масово будувати з природних матеріалів, зокрема із саману;

-       Пам’ять про старі саманні будинки, які найчастіше не були зразком архітектурного мистецтва, викликають  негативне  ставлення  до саманного будівництва.

 

Шляхи їх вирішення:

-       Просвітницька діяльність серед населення шляхом проведення семінарів, лекцій;

-       Проведення розширеного курсу в Житомирському будівельному коледжі протягом 4 місяців;

-       Проведення майстер-класів з технології будівництва, участь у виставках, фестивалях та форумах.

           

СЛАЙД5

 

Реалізація проекту

«Автономна родова садиба»

-       Пропонується монолітна технологія будівництва за допомогою опалубки Ю.М.Вайзбурда, яка на сьогоднішній день є найдоступнішою та найекономічнішою для широкого кола населення;

 

За даною технологією вже збудовано і функціонують:

-       Житлові будинки;

-       Складські приміщення;

-       Приміщення під вирощування шампіньйонів;

-       Конюшні;

-       Господарські приміщення

 

СЛАЙД6

 

Технологія будівництва

 

Технологія дозволяє зводити будівлі будь-якої поверховості з місцевих матеріалів, за допомогою легкої переставної опалубки (вага 15кг).

Технологія була орієнтована в першу чергу на жорсткий бетон, суміш піску з цементом з невеликою кількістю води. Як додаткові компоненти рекомендувались різноманітні шлаки, керамзит, тирса та інші природні матеріали або відходи виробництва. Порожнини зовнішніх стін можна заповнити ефективним утеплювачем, що забезпечить необхідну теплозберігаючу здатність стін.

 

Сергієм Боженком було скомпоновано та випробувано близько 15 різних сумішей для зведення стін з різними природними органічними та геологічними наповнювачами.

1. Зведення стін 

2. Фундамент

Фундамент стовпчато-стрічковий виконаний за допомогою бура ТИСЭ. Цоколь змурований з граніту

3. Гідроізоляція

Для саманних стін дуже відповідальним етапом є якісне виконання гідроізоляції.

4. Стіни

Після установки опалубки на фундамент або нижній ряд стіни зазори між щитами опалубки і пустотоутворювачами заповнюються саманом з пошаровим трамбуванням. Після заповнення опалубки витягуються пустоутворювачі, а потім знімаються подовжні щити і встановлюються в нове проектне положення. Набір міцності стіни відбувається у вільному від опалубки стані.

5. Комунікації

Конструкція стіни дозволяє прокладати комунікації в середині пустот (водопровідні та каналізаційні трубопроводи, опалення). Вертикальні пустоти стін можна використовувати як канали повітряного опалення та вентиляційні канали.

6. Конструкція даху

Конструкція даху в формі правильної піраміди, запроектована в "золотих"пропорціях.

 

СЛАЙД7

 

Результативність


Мінімальна ціна Кошти, вкладені безпосередньо в технологію, є мінімальними порівняно з традиційними видами будівництва;

Легкодоступність Мінімум необхідного обладнання можна знайти майже в кожній сільській  або приміській садибі;

Доступність матеріалів Матеріали, які необхідні для будівництва,  є на кожній ділянці забудови, що не потребує додаткових витрат коштів;

Асимілювання давніх і сучасних технологій Відродження традицій трипільського будівництва та будівництва наших предків на новий лад згідно з вимогами сучасного життя;

Екологічність Можливість створення екологічно-збалансованого здорового (живого) житла;

Біоенергетичність Енергетика – це аспект, який турбує більшість мислячого населення сучасного світу. Глина і солома - матеріали, що випромінюють в діапазоні здорової живої  клітини людини, і це сприяє швидкому одужанню організму. Ось чому в саманних будинках наші предки завжди були здоровими.

 

СЛАЙД8

 

Особливості проекту

 

-       Особливостями даного проекту є простота та надійність;

-       Доступність для малозабезпечених верств населення (можливість будувати самому без допомоги висококваліфікованих фахівців;

Характеристики саману:

-       Теплопровідність Легкий саман має дуже низький рівень теплопровідності (В два рази поступається пінополістиролу (пінопласту));

-       Кондиційність У приміщенні, збудованому із «саману», люди відчувають великий комфорт у зв`язку з тим, що «саман» повільно акумулює і віддає тепло, повільно вбирає зайву вологу та насичує нею сухе повітря в приміщеннях;

-       Ефект оздоровлення людини За рахунок біоенергетичних властивостей «саману» людина здатна зцілитися від багатьох хвороб.

 

СЛАЙД9

 

Додаткова інформація

 

Глина супроводжує людство впродовж всього його існування. Загальновизнаним є пріоритетність глини в будівельній справі як давніх, так і сучасних народів, що зумовлено не лише її унікальними фізико-хімічними, а й ритуально-магічними властивостями. Адже завдяки глині споруда здобуває захисний енергетичний контур, необхідний для забезпечення нормальної життєдіяльності людини.

Велика Китайська стіна, перші Єгипетські піраміди, саманні будинки старої Англії, збудовані з глини, стоять і сьогодні. Наші пращури також будували з глини стіни, печі, димарі з лози, обмащені глиною, глиняні підлоги, які вирізнялись своєю природною теплотою і створювали сприятливий мікроклімат в хаті, навіть двері робили з глини. Глину використовували в усіх відомих нам стародавніх цивілізаціях. У трипільській культурі також основним будівельним матеріалом була глина.

Необхідне знаряддя:

-          опалубка Вайсбурда Ю.М.

-          січкарня

-          глиномішалка

 

Наш сайт     www.ecobum.io.ua

 

СЛАЙД10

 

Список літератури:

 

-       Глинобетон и его применение Гернот Минке Калининград 2004

-       Дом из самана.Философия и практика Янто Єванс, Майкл Дж.Смит, Линда Смайли, Київ, Рідна Земля, 2004

-       «Велич Дулибии Рось» Дем`янов В.О,  Андреев О.А

-       Автономные экологические дома Лапин Ю.Н. Москва, Алгоритм 2005

-       Відеоролік  на сайті www.ecobum.io.ua

 

 

 

 

1

 

CONSTRUCTION TECHNOLOGY

"Autonomous tribal Estate"

 

   Project owner: Bozhenko Sergey

 

Zhytomyr region, Radomyshl

Mykska str. 34th

Tel. 067-447-13-54

 

Category "Best green building project»

 

2

 

The initiators of the project

The initiators of the project

-          Bozhenko Sergey

-          Sorochinskiy Vyacheslav L.

-          Bondar Fedor

 

Address of the project:

Zhytomyr region.,

Radomyshl,

Shevchenko str. , 31st

 

Period of the project:

From August 2009 until today

 

Organizations involved:

Public association ecobuilders

Zhitomir region;

Public association evilladges "Tartak“

 and "Space of Love"

 

3

 

Aims and objectives

 

-       Promoting the use of formwork of Vayzburd  in the private and public building;

-       Using ecological, natural and easily accessible materials  to create a healthy, living housing;

-       Learn to optimize your living space for the development of the family, helping it to health of well-being, comfort and revive the traditions of people

 

4

 

Difficulties and Solutions

 

Difficulties in implementing the project:

-       Low awareness among people about healthy lifestyles;

-       False advertising and informational imposition of the media caused people to distrust natural materials that are useful, strong and durable;

-       Fear of people massively built with natural materials, especially with samana;

-       Memory of the old adobe houses, which are often not modeled architecture, hateful to the adobe construction.

Ways to solve them:

-       Educational activities among the population through seminars, lectures;

-       Conducting advanced course in Zhytomyr construction college for 4 months;

-       Conducting workshops on building techniques, participation in exhibitions, festivals and forums.

 

5

 

The project realization

"Autonomous tribal Estate"

A monolithic construction technology using Vayzburd  formwork, which is by far the most accessible and most economical for a wide range of the population;

With this technology has already been built and operated :

-       Houses;

-       Warehouses;

-       Premises for growing mushrooms;

-       Stables;

-       Utility rooms

 

6

 

Construction technology

 

The technology allows to build any number of storeys from local materials, with easy climbing formwork (weight 15kg).

Technology focused primarily on hard concrete, a mixture of sand with cement with a little water. As additional components recommended by various slag, expanded clay, sawdust and other natural materials or waste. Cavities exterior walls can be filled effective insulation that will provide the necessary heat-capacity walls.

Sergei BOZHENKO been compiled and tested about 15 different blends for walls with different geological and natural organic fillers.

 

1. Walling

2. Foundation

Foundation column-tape made with brown TYSЭ. Cap built  granite

3. Waterproofing

For adobe walls is a very important stage qualitative performance waterproofing.

4. Walls

After installing the formwork for the foundation walls or bottom row gaps between the boards and formwork pustotoutvoryuvachamy filled with adobe layered pounding. After filling the formwork extracted pustoutvoryuvachi then removed longitudinal panels and installed in the new design position. Set strength of the wall is in a free state from shuttering.

5. Communications

The design of the walls allows communication lay in the middle of voids (water and sewer pipes, heating). The vertical wall voids can be used as channels air heating and ventilation ducts.

6. The roof structure

The roof structure in the form of regular pyramid, designed in a "golden" proportions.

 

7

 

Effectiveness

 

The minimum price Funds invested directly in technology are minimal compared with traditional construction;

Accessibility Minimum required equipment can be found in almost every rural or suburban estate;

Availability of materials The materials required for the construction, in every part of building that does not require additional spending;

Assimilation of ancient and modern technology Renaissance traditions Trypillya building and construction of our ancestors in a new way according to the requirements of modern life;

Environmentally Ability to create environmentally sustainable healthy (living) housing;

Bioenergy   Energy - an aspect that bothers most thinking people of the modern world. Clay and straw - materials that emit in the range of healthy living human cells, and it promotes rapid healing of the body. That is why in adobe homes, our ancestors were always healthy.

 

8

 

Project Features

 

-            The features of this project is simplicity and reliability;

-            Accessibility for the poor (to build himself without the help of qualified professionals;

-            Adobe features:

-            Lightweight Thermal adobe has a very low thermal conductivity (twice yields pinopolisterol (foam));

-            In a room built of "adobe" people feel great comfort in connection with the fact that the "adobe" akomulate slowly and gives off heat, slowly absorbs excess moisture and nourishes it dry indoor air;

-            The effect recovery of human Due bioenergetic properties of "adobe" people can be healed from many diseases.

 

9

 

Learn more

 

-       Clay accompanied humanity throughout its existence. It is generally prioritize clay construction business both ancient and modern nations, due not only to its unique physical and chemical, but ritual and magical properties. Because with clay building gets protective power circuit required for normal human life.

-       Great Wall of China, the first Egyptian pyramid, adobe houses of old England, built of clay, standing today. Our ancestors also built a clay wall ovens, chimneys made of twigs, obmascheni clay, clay floor, which distinguished its natural warmth and create a favorable microclimate in the house, even the doors were made of clay. Clay used in all known ancient civilizations. In Tripoli culture as the main building material was clay.                                                                                                 

Necessary tools:

www.ecobum.io.ua

 

10

 

List

 

Literature:

"Hlynobeton and its use” Gernot Mink

"House of Samana" translation and revision Y. Fadyeyeva

"Greatness Dulybyy Ross“ Demyaniv V., Andreev O

"Independent ecological house“ Yuri Lapin

 

Movies Online

www.ecobum.io.uaСоздан 09 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Пустотелые саманные стены (опалубка Вайсбурда) Семінар Сорочинського ____________________________________________________________________________________________________________________________________________ Я ТЕБЯ ЛЮБЛЮ! А ТЫ? Содружество Экологии Человека ЕКОМЇРЪ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ХатаБобрів - екологічне житло для кожного ! «Твереза Україна» http://www.privivok.net.ua Яндекс.Метрика